Sprzedażowy występ czy podstęp ?

Firma Clavam LifeMed Prolife Casada Postre czyli Białystok Wierzbowa 12

Wbrew pozorom firmy z Białegostoku mają ze sobą wiele wspólnego. Tak jak Clavam, Virgam, Palatinus,  Veneda, Armenti, Housefire czy też BetterDay. Nie pomijając oczywiście nowo powstałych firm czyli LifeMed, Prolife i Postre.  To co  łączy te firmy to przede wszystkim adres – Białystok Wierzbowa 12 oraz ludzie zarządzający.  Firmy która organizują pokazy dla emerytów czyli innymi słowy – prezentacje sprzedażowe. Inne pokrewne spółki to na przykład  Good Line, Simple Life, Housefire i Hausefruer  oraz Centrum Zdrowia Białystok. Palatinus Starowiejska Gdynia,  Salon Casada Białystok – kontakt, adres a także numer telefonu. Mata wibracyjna Body Shape  a także odkurzacz Ambasador – opinie. CK KING, Body Shape, Venice i na dodatek materac rehabilitacyjny 3D Air – czyli zestaw promocyjny.  Garnki  Venice i Z – LINE oraz system piorący Ambasador z pokazu – innymi słowy – odstąpienie i zwrot towaru.
Oszukani na pokazie – każdy kto ma takie odczucie może się wycofać z podpisanej umowy. Ozonator Lifemed Prolife Opinie oraz informacje dotyczące możliwości zwrotu towaru. Prawo konsumenta daje możliwość rezygnacji włącznie z anulowaniem kredytu – pomaga w tym Fundacja Daje Siebie. Zwrot towaru do firmy Lifemed Prolifer Białystok.  Garnki z pokazu inaczej mówiąc naczynia – czy warto kupić i jaka jest cena OLX czy Allegro ? CK KING podobnie jak odkurzacz  Ambasador – można zwrócić w 14 dni. Jak oddać sprzęt z prezentacji i odstąpić od umowy podpisanej poza lokalem przedsiębiorstwa?  Porady konsumenckie np. w sprawie anulowania kredytu. 

 

Firma sprzedająca maty wibracyjne na pokazie czyli sieć spółek Białystok

Jeśli by powiedzieć, że na ulicy Wierzbowej w Białymstoku mieści się biuro jednej firmy – to tak jakby nic nie powiedzieć.
Clavam, LIFEMED, Virgam, Palatinus, BetterDay, POSTRE, Veneda, Simple Life, Good Line, Housefire, Hausefruer, LifeMed, PROFILINE, Centrum Zdrowia Beauty Med., Prolife czy chociażby Armenti – czyli skrócona lista firm.

Co mają ze sobą wspólnego? Dlaczego śmiało można powiedzieć , że zawodowo oszukują na tak zwanych pokazach? Co sprzedają i jak można odstąpić od umowy – o tym wszystkim tu się dowiesz. Miłej lektury.

Posłuchaj rozmowy pracownika firmy, która jest dystrybutorem urządzeń Casada

Sprzedawca ma być miły, sympatyczny, przyjacielski, uśmiechnięty, służyć radą i pomocą, być pozytywnie nastawiony i być krótko mówiąc – do rany przyłóż. I tak też jest – jednak  tylko przez pierwsze 14 dni czyli przez czas gdy jeszcze możesz jeszcze zwrócić. 
A co się dzieje gdy mija 14-sty dzień lub gdy informujesz sprzedawcę o chęci odstąpienia od umowy? 
No cóż … czar pryska czego dowodem jest nagrana rozmowa. 

Oto co łączy firmy o których na tej stronie piszemy

Adres korespondencyjny:

Najczęściej adresem tym jest
ul. Wierzbowa 12 p.1
15-743 Białystok

Zarząd:

Mimo że są to różne spółki o różnych nazwach, zarządzają nimi te same osoby. Lecz nie zawsze osoby te pojawiają się we wpisach w KRS.

Sprzedaż poza lokalem: ​

Wspólnym profilem działania jest również sposób sprzedaży czyli sprzedaż bezpośrednia  podczas tak zwanych pokazów / prezentacji.

Ten sam towar:

Sprzedają np. masażery, maty wibrujące, materace 3D Air Casada, garnki, naczynia nie pomijając odkurzaczy wodnych czy piorących.

Ta sama oferta:

Te same produkty, mianowicie mata BodyShape Casada, materac 3D Air   Venice, Z-Line, Ambasador czy CK KIng

Ten sam mechanizm: ​

Najpierw – lista obecności gości, później prezentacja produktów od sponsorów. Następnie „losowanie” – a na końcu podpisanie umowy

Opinie o Lifemed, Prolife, Clavam, Virgam i innych firm z Białegostoku

Prawdę powiedziawszy, poza jednym wyjątkiem – w internecie NIE można znaleźć nawet stron internetowych tych spółek.  Jednakże bez problemu można jednak znaleźć artykuły wychwalające sprzedawane przez nich produkty czyli …  reklamy  sponsorowane!!!

Oszustwa , kłamstwa, manipulacja

Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście to zróbcie to teraz. Zwróciliście uwagę na to, iż w zasadzie w każdym artykule które widać powyżej „autorytetem” jest inna osoba – za każdym razem kto inny jest specjalistą.

Jest to KŁAMSTWO , JAWNE OSZUSTWO, PRÓBA SZTUCZNEGO WYKREOWANIA WIZERUNKU FIRMY.
I nasze wnioski nie są bezpodstawne.
Te „autorytety” po prostu … nie istnieją. Takich osób krótko mówiąc w firmie nie ma i nie było !!!
Po pierwsze – potwierdzają to byli pracownicy firmy, którzy nigdy nie słyszeli takich imion i nazwisk jakie pojawiają się w powyższych publikacjach.  Są to fałszywe, opłacone artykuły – czyli reklamujące, a nie potwierdzające rzeczywistość !

Po drugie – Chcąc zweryfikować te wpisy oraz chcąc dojść do prawdy, skupiliśmy się na dwóch wpisach. Konkretnie mamy na myśli te wpisy,  gdzie za autorytety podaje się osoby, pracujące od wielu lat w firmie Clavam.

Wiele lat … hmmm … Moment … Ustalmy zatem na początek fakt -kiedy firma powstała?

Jawne oszustwa - na przykładzie Clavam

Adres: Poznań ul. Podgórna 15
Adres korespondencyjny: Białystok ul. Wierzbowa 12 p.1
Data rejestracji spółki:  koniec stycznia 2018 roku.

Zagadka:
Jak to zatem możliwe, że kilka osób pracuje w tej spółce kilka lat, skoro zrzut ekranu artykułu został zrobiony w czerwcu 2018 roku (5 miesięcy po powstaniu spółki) ?

TO JEST OSZUSTWO. TO CELOWE WPROWADZANIE W BŁĄD. TO  JEST KŁAMSTWO.

Wtedy firma Clavam próbowała skołować i oszukać konsumentów. A wprawę w oszukiwaniu to osoby zarządzające tymi sieciami spółek mają.
Zresztą … świadczy o tym ilość spółek córek.

Poniżej prezentujemy CZĘŚCIOWE powiązania i spółek i osób związanych z siecią spółek z Białegostoku.
Co warto podkreślić i na co warto zwrócić uwagę to fakt, iż jest to CZĘŚCIOWA GRAFIKA.
Można by rzec … wierzchołek wszystkich połączeń i powiązań.

Odstąpienie od umowy z zakupu urządzeń masujących

Fundacja Daje Siebie powstała po to , by przed takimi właśnie firmami chronić konsumentów. Miesięcznie dziesiątki prezentacji organizują firmy których adres to między innymi Białystok ul. Wierzbowa. W związku z tym – kilka tysięcy osób miesięcznie uczestniczy na ich prezentacjach i – niestety – kilkaset takich osób podpisuje umowę kupna-sprzedaży. Są to umowy zawarte poza lokalem przedsiębiorstwa.
Ci, którzy uczestniczyli na takich spotkaniach mówią o sobie, że zostali oszukani na pokazie, nabici w garnek czy też naciągnięci na odkurzacz. Tym klientom – pomagamy w rozwiązaniu problemu czyli w odstąpieniu od umowy i w anulowaniu kredytu bankowego na zakup materaca wibracyjnego BodyShape Casada, materaca 3D Air, odkurzacza CK King czy też Ambasador.

Komunikat Fundacji Daje Siebie dotyczący ... Lifemed, Prolife i całej reszty spółek.

Nie będziemy publikować absolutnie żadnych swoich wniosków, nie mówiąc o tym , że nie nie będziemy nikogo oceniać.

Nie naruszając dobrego imienia spółek czy osób, skłaniamy wszakże do myślenia i wyciągania swoich wniosków, każdego – kto przeanalizował to co dotychczas opublikowaliśmy.

Oto pytania na jakie warto, aby odpowiedział sobie każdy konsument, który zawarł umowę z którąś z tych spółek.

   *  Jaki cel mają osoby, które co chwilę zakładają nowe firmy o identycznym lub zbliżonym profilu działania

* Czy nie lepiej jest skupić się na rozwijaniu jednej firmy, dzięki czemu zyskałaby ona renomę i szacunek?

* Dlaczego tak szybko zamyka się dobrze prosperującą firmę a na jej miejsce powstaje nowa „spółka córka”?

* Jaka jest w tym idea jak również jaki jest  cel osób zarządzających?

Zmiana nazw spółek i co chwilę rejestrowanie nowych firm - standardowe działanie

Przede wszystkim jednak, warto zastanowić się  dlaczego „firma” tak często zmienia nazwę, mimo że ciągle zatrudnia tych samych ludzi?
Po co nowe spółki rejestrują się w innych miastach, mając nadal ten sam adres korespondencyjny? Czy to  znaczy, że chcą  „zmylić konsumenta”?  Dlaczego „firmie” zależy na dobrych opiniach na forach internetowych zaś sama nie tworzy swojej strony www?
Czy to dlatego nie umożliwiają kontaktu mailowego z klientem – ażeby ten nie mógł odstąpić od umowy przez internet?

Czujesz się oszukany i "nabity na garnek"?

Zwrot towaru i pomoc w odstąpieniu od umowy - dla nas to codzienność

czytaj uważnie

01 REGULAMIN

Jesteśmy dla Ciebie i to w Twoim interesie jest wycofanie się z zawartej umowy. Abyś wiedział na co możesz liczyć, w czym i jak Ci pomożemy – w pierwszej kolejności przeczytaj nasz regulamin.

uzupełnij

02 ZGŁOSZENIE

Abyśmy mogli bliżej przyjrzeć się Twojej sprawie, musimy znać kilka podstawowych faktów. A żeby je poznać – odpowiedz na kilka ważnych dla nas pytań – niezobowiązująco.

daj nam chwilę

03 ODPOWIEDŹ

Po uzupełnieniu formularza daj nam czas na odpowiedź. Maksymalnie jeden dzień roboczy. W tym czasie zachęcamy do wyrażenia opinie o  firmie na pokazie którym byłeś obecny.

Powiązania spółek z Białegostoku - dowód

Prezentujemy pismo, jakie Fundacja Daje Siebie dostała od jednego z poznańskich adwokatów.
Konkretnie to z Kancelarii GWP Grzesiek Wielgosz Piekarski Radcowie Prawni i adwokaci Spółka Partnerska z siedzibą w Poznaniu.
Pan Piotr Kałużny- działając rzecz jasna jako pełnomocnik wszystkich opisywanych tu spółek, wystosował do nas dwa pisma.

Poniżej prezentujemy pierwsze z nich.

Adwokat Piotr Kałużny w obronie firm sprzedających "cudowne garnki" emerytom

Tym, którym nie chce się czytać całego pisma, w skrócie opiszemy jego treść.
Oto „perełki” jakie  Pan mecenas Piotr Kałużny z Kancelarii GWP z Poznania, zawarł w adresowanym do nas piśmie.

"Państwa wpis zawiera szereg pytań, w tym pytań, sugerujących czytelnikom wpisu odpowiedź, która w negatywnym świetle stawia działalność reprezentowanych przeze mnie spółek"

Nie do końca wiemy, które to konkretnie pytania stawiają spółkę w negatywnym świetle. Owszem – umieszczamy pytania dotyczące uczciwości firmy – lecz dotyczą one umieszczanych na różnych stronach internetowych artykułów sponsorowanych. W artykułach tych – przypomnijmy –  mówi się np. o wieloletnich pracownikach firmy Clavam, podczas gdy spółka ta zarejestrowana jest od stycznia 2018 a artykuł powstał w maju tego samego roku.

"Wzywam do natychmiastowego (...) usunięcia ww wpisu w terminie 3 dni (...) Nie sposób bowiem takiego działania (działalność Fundacji - przypis red.) uznać za pomoc i doradztwo dotyczące praw konsumenta; upowszechnianie i ochronę praw konsumenta (...)

Pan Mecenas chyba zapomniał, że każda Fundacja swoje działania ma zapisane w statusie. A my mamy w nim wyraźnie zaznaczone, że naszym celem jest  pomoc konsumentom. W związku z tym nasze działania są w stu procentach zgodne z celem powstania Fundacji Daje Siebie.

Kolejne pismo od mecenasa Piotra Kałużnego

Prawdę powiedziawszy, nie zdążyliśmy odpowiedzieć na pierwsze pismo a już dostaliśmy kolejne. Tym razem było to przedsądowe wezwanie do zaniechania naruszeń wraz z wezwaniem do zapłaty – oto ten dokument.

Żądania ze strony firm z Białegostoku

W piśmie z dnia 11 lipca, pełnomocnik firm Armenti, Clavam, Good Line, Housefire, Virgam czyli mecenas Piotr Kałużny –  wzywa nas do:

"usunięcia z łam strony internetowej www.DajeSiebie.com wpisów godzących w dobre imię moich Mandatów"

"umieszczenia na stronie www.DajeSiebie.com oświadczenia - (przeprosin - przypis redakcji)

Za swoją działalność Fundacja Daje Siebie oczywiście nie ma zamiaru przepraszać żadnej firmy, która zajmuje się organizacją pokazów. 
Nie wyrazimy ani przeprosin ani nie będziemy darzyć szacunkiem tych, którzy zarabiają miliony kosztem polskich emerytów.

"Zapłaty na rzecz Federacji Konsumentów kwoty 100'000 zł"

Pan mecenas Piotr Kałużny, reprezentujący zarówno sieć spółek z siedzibą w Białymstoku jak również kancelarię GWP z Poznania, chyba dał się zbyt mocno ponieść fantazji !!!

Fundacja Daje Siebie sie nie poddaje !!!

Spółki , o któych mowa w przeważającej częsci artykuł, nie były zadowolone tym, że nasza odpowiedź kategorycznie odrzuca ich żądania.

Skierowali sprawę do sądu.

NIEBAWEM OPUBLIKUJEMY WYROK SĄDU.

Już teraz jednak chcemy zaspokoić ciekawość czytelników :

TAK – WYGRALIŚMY Z FIRMAMI 
KTÓRYCH SIEDZIBA TO WIERZBOWA 12
BIAŁYSTOK!!!

Podobne i powiązane

34
Dodaj komentarz

31 Wątki komentarza
2 Odpowiedzi wątku
0 Obserwujący
 
Hottest comment thread
29 Comment authors
  Subscybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
Krystyna

Krystyna Z całego serca pragnę podziękować Fundacji Daje Siebie . Pomogliście mi oddać produkty i odstąpić od umowy z firmą VIRGAM , Na prezentacje nie chodzę , a jednak dałam się skusić, gdyż obiecano każdemu uczestnikowi prezent-samochodową kamerkę. Wyszłam z prezentacji z -, beznadziejną , lichą kamerką i główną nagrodą . Nagroda ta, to zestaw ;mata ,materac ,rehabilitacyjny , odkurzacz piorący i zestaw naczyń oraz dodano noże. Za tą nagrodę… Czytaj więcej »

Bolesław

Niewiarygodne – jak taki chłam można sprzedawać za tak potwornie wielkie pieniądze! To wyzysk i oszustwo. A gdy się ich jeszcze informuje , żę się chce odstąpić od umowy, to jeszcze kłamstwo – że towaru takiego i takiego nie można oddać. !!! A ja z pomocą fundacji oddałem !!! i co ? głupio wam ?

Maria

Mata wibracyjna, materac rehabilitacyjny 3D-AIR, odkurzacz piorący, zestaw naczyń. Prowadzący przedstawił produkty, które wspomagają leczenie dolegliwości reumatycznych itp. które są bardzo skuteczne w stosowaniu, zareklamował i sprzedawał żel do smarowania. Potem zapowiedział losowanie nagród dla uczestników. Nazwiska i imiona uczestników „wygrywających” wyświetlone zostały na monitorze . Na tej liście znalazło się między innymi moje nazwisko. „Wygrywający” losowali koperty z wskazaniem rodzaju wygranej. Gdy podeszłam do tych kopert prowadzący „szepnął” mi… Czytaj więcej »

Tomasz

Dzień dobry, potrzebuje szybkiej odpowiedzi. Rodzice zostali naciągnięci przez oszustów z Wierzbowej 12, po wysłaniu do nich listu poleconego z „ODSTĄPIENIEM OD UMOWY”. Postanowiłem zawieźć im towar osobiście żeby nie próbowali (przy wysyłce kurierem) naciągnąć rodziców w sposób, że towar został źle spakowany, jest uszkodzony, niepełnowartościowy itp i jeszcze ewentualnie może mają w zanadrzu jakieś zdjęcia tego samego towaru tylko, że uszkodzonego żeby straszyć ludzi. Nie chcą przyjąć ode mnie… Czytaj więcej »

w dniu dzisiejszym 24.10 moja mama dała się namówić na główną nagrodę podczas pokazu firmy Clavam w Elblągu. Podpisując umowę okazało się, że „darmowa” nagroda będzie do odebrania przy wpłacie comiesięcznej raty w wysokości 250 zł (rozłożonej na 48 mcy).  Mama natychmiast zrezygnowała z umowy prosząc o anulowanie, jednak przedstawiciel dopisał wyłącznie ręcznie „anulowane” podpisał się (nie wiadomo czy prawidzym imieniem i nazwiskiem) oraz naderwał umowę. Żadnych nagród ani umowy… Czytaj więcej »

W dniu 07.07./18 na pokazie firmy Virgam, w hotelu „AMADEUSZ” w Wodzisławiu Śl. zostałam naciągnięta na zakup „wylosowanej nagrody” głównej sprzętu w sumie za 8500 zł, rozłożonej na raty na kilkanaście lat. Zaznaczam że umowy były załatwiane na podstawie wyników losowania kopert, które przypuszczam zawierały wszystkie główną nagrodę. Zaznaczam że konsultanci namawiając do zakupu przy oddzielnych stolikach, tak aby inne osoby nie słyszały rozmowy u sąsiada. Nasz konsultant Marcin Wójcicki… Czytaj więcej »

W dniu 07.07./18 na pokazie firmy Virgam, w hotelu „AMADEUSZ” w Wodzisławiu Śl. zostałam naciągnięta na zakup „wylosowanej nagrody” głównej sprzętu w sumie za 8500 zł, rozłożonej na raty na kilkanaście lat. Zaznaczam że umowy były załatwiane na podstawie wyników losowania kopert, które przypuszczam zawierały wszystkie główną nagrodę. Zaznaczam że konsultanci namawiając do zakupu przy oddzielnych stolikach, tak aby inne osoby nie słyszały rozmowy u sąsiada. Nasz konsultant Marcin Wójcicki… Czytaj więcej »

Kupiłam na spotkaniu z firmą z Białegstoku sprzęt Casada. Chociaż ciężko powidzieć żę kupiłam, bo niby wygrałam. Tak mówił przynajmniej pan prowadzący to spotkanie. Okazało się jednak żę nic nie wygrałam tylko musiałam kupić, a jako nagrodę dostałabym w „prezencie” inne pokazywane rzeczy. Gdy zdałąm sobie sprawę że to manipulacja a nie okazja, chciałam się wycofać i powiedzieć, że nagrody nie przyjmuje. Nie dali mi takiej możliwości – osaczyli mnie… Czytaj więcej »

Bardzo, bardzo dziękuję Fundacji „Daje siebie”. Jest to grupka ludzi, którym daję 100-procentowe zaufanie. Chciałabym przedstawić i zarazem ostrzec ludzi przed zakupem niechcianych towarów z prezentacji. Przez kilka lat wiele telefonów, została pani wylosowana i zapraszamy na prezentację. Nie dziękuję, nie skorzystam ,aż nadchodzi dzień. Mąż daje się zaprosić na prezentację firmy Clavam- pokusa kamera samochodowa,( której oczywiście nie otrzymał). Jadę z nim. Przy wejściu mili ludzie, naklejają karteczki z… Czytaj więcej »

Witam. Mama dala się namówić na pokaz w Sopocie. Została zmanipulowana i wróciła do domu z zestawem pudeł i umową na sprzęt za 8500zł kredytowany na 60 rat po 213 zł., Dodam emerytura mamy 1200zl. Otrzeźwiała i zadzwoniła do mnie nie bedac pewną czy dobrze zrobila. Szybko spakowaliśmy sprzęt do auta i pojechaliśmy odstąpić od umowy. Dokumentacja którą mama dostala była uszczuplona o umowę kredytowania i 10innych kartek ktore mama… Czytaj więcej »

Po prezentacji z firmą Clavam, gdy mnie już wylosowano pytano mnie o miesięczne dochody, chciano znać moje miejsce zatrudnienia (gdy przekazałam potoczną nazwę zakładu pracy, to potem musiałam dokładnie powiedzieć nazwę firmy i adres w której pracuję). Sprawdzano moją wypłacalność. Nie było czasu na przeanalizowanie umowy w trakcie jej zawierania. Cenę podano 8000 zł, ale o odsetkach w systemie ratalnym zwiększających koszt zakupu w ogóle nie było mowy. Dlatego nie analizowałam… Czytaj więcej »

Chciałem  podziękować FUNDACJI za pozytywne odkręcenie nietrafionych zakupów przez moich rodziców .Zrobili to w sposób profesionalny  i bardzo szybko w ciągu 7 dni było po sprawie .WIELKIE DZIEKI od mojej mamy ,która przez pierwsze dni nie zmrużyła oka z nerwów  . Gdy  zadzwoniła  do mnie  i powiedziała ,że po raz pierwszy w życiu ciś wygrała wiedziałem  ,że jakaś firma typu „hiena „rozpięła na moimi rodzicami parasol .Umowa sprzedaży z  firma… Czytaj więcej »

Wielkie podziękowania dla fundacji za pomoc w odstąpieniu od umowy zawartej z firmą Palatinus z Białegostoku. Gdy jeszcze nie wiedzieliśmy o istnieniu fundacji próbowaliśmy załatwić to samemu. Niestety od ludzi którzy sprzedali te rzeczy można było usłyszeć jedynie, że towar objęty promocją nie podlega zwrotowi i tak dalej. Po zwróceniu się o pomoc do fundacji wszystko poszło bardzo sprawnie a pieniądze za towar już do nas wróciły. Jeszcze raz wielkie… Czytaj więcej »

Chciałbym bardzo podziękować fundacji Daje siebie za pomoc w rozwiązaniu umowy z firmą która często  zmienia swoją nazwe z siedzibą w Białymstoku. Dałam się oszukac.Uczestniczylam na prezentacji w prestiżowym hotelu.W trakcie prezentacji okazało się że wygrałam odkurzacz piorący,garnki,materac.Ale aby otrzymać wygrane nagrody muszę kupić mate masująca za 7900zl.Podpisalam umowę.Gdy emocje opadly chciałam zwrócić towar od pana z Białegostoku otrzymałam odpowiedź że nie ma takiej możliwości.Nie można zwrócić towaru.Momentalnie zaczeły wydzwaniac… Czytaj więcej »

Dzień dobry Chciałbym bardzo podziękować fundacji Daje siebie za pomoc w rozwiązaniu umowy z firmą która często  zmienia swoją nazwe z siedzibą w Białymstoku. Dałam się oszukac.Uczestniczylam na prezentacji w prestiżowym hotelu.W trakcie prezentacji okazało się że wygrałam odkurzacz piorący,garnki,materac.Ale aby otrzymać wygrane nagrody muszę kupić mate masująca za 7900zl.Podpisalam umowę.Gdy emocje opadly chciałam zwrócić towar od pana z Białegostoku otrzymałam odpowiedź że nie ma takiej możliwości.Nie można zwrócić towaru.Momentalnie… Czytaj więcej »

Dziękuję;dziękuję ,dziękuję.Nie mogę milczeć,muszę napisać parę słów.Nie wiem jak wyglądała prezentacja tej firmy, ale moja mama ,która zawsze była osobą ostrożną i rozsądną po prezentacji zjawiła się w domu ze stertą pakunków.W póżniejszych rozmowach mówiła ,że wszystko odbywało się bardzo szybko ,oczywiście były zapewnienia .że częśc kupiła, a reszta to rzecz jasna prezenty.Zakupy kosztowały ją bagatela 8500zł w promocji lecz ponieważ nie miała gotówki udzielono jej kredytu na 48 miesięcy… Czytaj więcej »

Należę do grupy bardzo wielu osób,które dały nabrać się na pokazie Firmy Casada.Oferowane produkty to mata wibrująca,mterac na dolgliwości kręgosłupa i dodatkowo w prezencie garnki firmy Venice i odkurzacz piorący CK KING ZA DUŻE pieniądze. Wszystko było pięknie zorganizowane i przedstawione osobom biorącym udział w prezentacji w/w produktów.Dałam się omotać i podpisałam umowę kredytową.Zaproponowano mi także wpłatę zaliczki bo będzie to korzystniejsze niż kredyt.Naiwna wpłaciłam zaliczkę na konto firmy VIRGAM… Czytaj więcej »

Geneza problemu zaczyna się od …. ludzi. Chodzą na pokazy, czasem mają tych zaproszeń kilka, kilkanaście na miesiąc i pilnują dat tych spotkań, jakby to była najważniejsza rzecz na świecie. A później jest płacz, Wylewanie  pomyj na wszystkie firmy sprzedaży bezpośredniej a prawda jest taka, że te pokazy traktują jak jedyne źródło rozrywki i darmowych prezentów. Dlatego zupełnie nie żal mi tych ludzi.  Doskonale wiedzą, czym te firmy się zajmują… Czytaj więcej »

Dzień dobry. Po przeczytaniu całego artykulu i z samego doświadczenia chcę zaznaczyć, że wyżej wymienione firmy to chęć wyłudzenia od nas samych pieniędzy. Mało tego…. Dzwonią po Polsce (mając dostęp do naszych numerów telefonów) informują nas, że wygraliśmy lub dostaniemy darmowy prezent jeśli przyjdziemy na prezentację pokazową.  To wszystko manipulacja psychologiczna którą doskonale potrafią. Chcę jeszcze zaznaczyć, że to przeważnie osoby starsze dostają propozycje wygranej i zaproszenia.  Teraz opiszę swoje… Czytaj więcej »

Tak, spotkanie z tymi naciągaczami to była nauczka, której długo nie zapomnę. Sama innych przestrzegałam tyle razy przed nieprzemyślanymi zakupami, a na pokazie normalnie tak mnie omotali, że podpisałam umowę.  Oczywiście wiem, że można zrezygnować, ale oni mi wmawiali, że w tym przypadku rezygnacji nie ma, bo to promocja i okazja. A jak zapytałam, gdzie mam odesłać sprzęt, to pan lekceważąco stwierdził, że nigdzie. Ta „przygoda” kosztowała mnie kilka nieprzespanych… Czytaj więcej »

Ludzie !!! Wy się nie zastanawiajcie – jak już sie wpakowaliście w zakup tego g… to równie szybko z tego rezygnujcie !!! Mi pomogli ludzie z Fundacji – za co jestem naprawdę wdzięczny !!! Towar jaki kupiłą teściowa nie wart jest złamanego grosza – nie mówiąc już o kilku tysiącach jakie miała za to zapłacić !!!

Tak się zastanawiam, czy to co widziałem na pokazie, gdzie pokazywano różne sprzety, to żart czy kpina? Ceny to chyba z księżyca !!! Mam w domu podobny rzeczy do tych, jakie pokazywała firma Clavam. Mam naczynia Philipiak – i firma Clavam nie powinna swoich do  Philipiaka  porównywać Mam odkurzacz Powermed – odkurzacz wodny – i jest o niebo lepszy niż ten pokazywany przez Clavam. Na moją prośbę o włączenie tego… Czytaj więcej »

a oto moja „”przygoda”” 1.  28.07. sobota – na pokazie zorganizowanym przez firmę CLAVAM nabyłam, 4  z czego 3 w drodze losowania , produkty , zaproponowane przez firmę. Wśród nich odkurzacz piorący CK clean King. Tylko on budził moje zainteresowanie. Produkty przywiezione przez sprzedawcę do domu. Dysponując instrukcją obsługi odkurzacza , po przeczytaniu mąż stanowczo odmówił korzystanie z niego.. Niezwłocznie , posiadając nr telefonu komórkowego , poinformowałam go o rezygnacji… Czytaj więcej »

Czy ta firma nie zmieniła się teraz na Palatinus ? Czy jakoś tak? Bo dziwnym zbiegiem okoliczności mają ten sam adres co wymienione w tym artykule powyżej. Czyżby nowa firma i starzy oszuści ?

Moja mama „dla rozrywki” poszła na prezentacje organizowaną przez jedną z tych firm. Bardziej niż ją zachęcili to ją wręcz zmusili do zakupu ich rzeczy. Wiem, bo gdy mame do domu przywieźli to byłą cała roztrzęsiona, szybko wysadzili ją z samochodu a jeszcze szybciej wyrzucili pod domem towar i pojechali w … Natychmiast wsiadłem w auto ze wszystkimi rzeczami jakie zostawili i pojechałem oddać. I bezczelnie na w miejscu gdzie… Czytaj więcej »

Witam. Dzisiaj zostaliśmy z żoną wyproszeni na przed samym końcem pokazu przez to, że znalazłem w internecie identyczną maść, (która notabene kosztuje nie 80 zł, nie 70, nie 60 a tylko 50 zł) za niecałe 10 zł i pokazałem ją siedzącym obok osobom. 3 osoby niestety dały się nabrać i zakupiły ową maść, której mieli tylko 5 szt. W aptece można ją kupić za około 12 zł. Oczywiście w trakcie… Czytaj więcej »

Dlaczego nikt nie zabiwrze sięza te firmy ? Moją  babkę kiedyś oszukałą firma Veneda. udało mi siępomóc babce i odmówić tamtą umowę . Teraz moja mama wpadła w to samo tym razem z firmą Virgam. Dzięki temu że zacząłem szukać w internecie, w KRS i wszędzie indziej udało mi sięustalić, że faktycznie , częśto w różnych spółkach znajdują sięte same nazwiska , te same osoby które tym zarządzają. Czy prokuratura… Czytaj więcej »

Oszuści jakich mało. Na pokazie wszystko pięknie mówią, obiecują gruszki na wierzbie , a jak przychodzi co do czego, jak im powiedziałem zę chce oddać towar bo jednak mnie stać na to nie  będzie, to nagle wyszło szydło z worka. Stali się bezczelni, chamscy, straszyli sądami, komornikami…NIE POLECAM WSPÓŁPRACY I ZAKUPÓW W TEJ FIRMIE. taka moja opinia o firmie Clavam.

Garnki Venice – dostaliśmy w prezencie do maty masującej. Miałbyć to niby prezent od firmy jeśli obiecamy że 4 lub 5 maja przyjdziemy na wielką galę i powiemy jakie te garnki są cudowne. Daliśmy sie omotać – zgodziłąm się przyjść w maju i ich zareklamować. Okazało sie jednak że … garnki zaczęły rdzewieć. uchwyty się poluźniły i nie wiem czy nie odpadną za chwilę. A gala – jaka miała być… Czytaj więcej »

Pod pretekstem „serwisu urządzeń” starali się nachalnie (niestety skutecznie) nakłonić do zakupu kolejnych urządzeń. Dzięki fundacji, odstąpienie od umowy przebiegło bezproblemowo. Obawiam się, że bez pomocy fundacji sprawa mogłaby być dużo bardziej nieprzyjemna. Jeszcze raz dziękuję za pomoc.

Sugeruję aby ich kolejną spółkę nazwać : Wyrachowanie. Albo Tupet Sp z o.o. Na spotkaniu – gdy chcesz kupić mówią „Pani kochana”. Ale gdy dwa dni później zapytałam panią, która podpisała ze mną umowę, jak mogę to oddać, to usłyszałam, że jestem „niepoważna i chyba nie zdaję sobie sprawy z tego, że oddać to ja se mogę chcieć. A komornik i tak przyjdzie i swoje zabierze”. I z tego miejsca… Czytaj więcej »

Dziadostwo – jakich mało. Oszukują mówiąc, że odstąpienie nie wchodzi w grę. Wmawiają, że zrezygnować się nie da. Twierdzą, że jak odeślę towar to i tak go nie przyjmą. A gdy zgłosięm sprawę do Fundacji to nagle okazało się , że można zrezygnować 🙂