Jeden procent podatku dla Fundacji Daje Siebie

Jeden procent podatku – tak niewiele – a jednak to duże wsparcie dla każdej Fundacji. Czy można więc każdej organizacji dać 1 % z podatku? Co to znaczy, że Fundacja jest organizacją pożytku publicznego (OPP)? Co należałoby zrobić aby po pierwsze wspomóc Fundację Daje Siebie a po drugie dać jeden procent z podatku? KRS Fundacji Daje Siebie co wpisać w PIT?

Nie każdy może dostać 1 %

Wbrew powszechnej opinii, to nie jest tak, że każda organizacja – będąca Fundacją – może dostać  jeden procent z  Twojego podatku.

Jeden z warunków

Należy pamiętać, że Fundacja która chciałaby dostawać 1% musi, między innymi,  funkcjonować przez minimum dwa lata.

Aktywne organizacje

Czyli … przez okres dwóch lat, fundacja skazana jest tylko i wyłącznie na siebie samą. To znaczy, że … może uda się jej przetrwać – a może i nie .

Koszty i rachunki?

Nie czas i nie miejsce aby teraz o tym rozmawiać. Ale tak jak każdy człowiek, jak każda firma, jak wszyscy wokół – Fundacja też musi płacić np. za prąd, wodę, czynsz, internet, telefon.

Fundacja ma obowiązek mi pomóc

To jedno z tych „niefajnych” zdań, jakie usłyszeliśmy. A przecież prawda jest taka, że my pomagamy bo chcemy – nie bo musimy !

Można lecz nie trzeba

W życiu pewna jest tylko śmierć i podatki.
My pomagamy  – bo chcemy.
Ty podatki płacisz – bo musisz.
A jeśli zechcesz – to NAS TEŻ MOŻESZ WSPOMÓC

ROZLICZENIE PIT CZYLI 1 % Z PODATKU

Nade wszystko … Nasza Fundacja otrzymuje pomoc i wsparcie – i ludzi i innych organizacji. Są ludzie – dzięki którym działamy i będziemy działać . Dzięki ich radom, staraniom jak również pomocy – idziemy naprzód. A dzięki takim organizacjom, jaką jest zaprzyjaźniona Fundacja FaniMani – można przekazać i nam ten 1% ze swojego podatku !!!
Jak ? Ano podając takie dane, jakie widzisz obok !

Powiązane dotyczące Fundacji

Regulamin

Regulamin współpracy Konsumenta i Fundacji Daje Siebie Z treścią regulaminu zobowiązany jest zapoznać się każdy konsument który zgłasza się do Fundacji z prośbą o pomoc

Czytaj więcej »