Jeden procent podatku dla Fundacji Daje Siebie

Jeden procent podatku – tak niewiele – a jednak to duże wsparcie dla każdej Fundacji. Czy można więc każdej organizacji dać 1 % z podatku? Co to znaczy, że Fundacja jest organizacją pożytku publicznego (OPP)? Co należałoby zrobić aby po pierwsze wspomóc Fundację Daje Siebie a po drugie dać jeden procent z podatku? KRS Fundacji Daje Siebie co wpisać w PIT?

Nie każdy może dostać 1 %

Wbrew powszechnej opinii, to nie jest tak, że każda organizacja – będąca Fundacją – może dostać  jeden procent z  Twojego podatku.

Jeden z warunków

Należy pamiętać, że Fundacja która chciałaby dostawać 1% musi, między innymi,  funkcjonować przez minimum dwa lata.

Aktywne organizacje

Czyli … przez okres dwóch lat, fundacja skazana jest tylko i wyłącznie na siebie samą. To znaczy, że … może uda się jej przetrwać – a może i nie .

Koszty i rachunki?

Nie czas i nie miejsce aby teraz o tym rozmawiać. Ale tak jak każdy człowiek, jak każda firma, jak wszyscy wokół – Fundacja też musi płacić np. za prąd, wodę, czynsz, internet, telefon.

Fundacja ma obowiązek mi pomóc

To jedno z tych „niefajnych” zdań, jakie usłyszeliśmy. A przecież prawda jest taka, że my pomagamy bo chcemy – nie bo musimy !

Można lecz nie trzeba

W życiu pewna jest tylko śmierć i podatki.
My pomagamy  – bo chcemy.
Ty podatki płacisz – bo musisz.
A jeśli zechcesz – to NAS TEŻ MOŻESZ WSPOMÓC

ROZLICZENIE PIT CZYLI 1 % Z PODATKU

Nade wszystko … Nasza Fundacja otrzymuje pomoc i wsparcie – i ludzi i innych organizacji. Są ludzie – dzięki którym działamy i będziemy działać . Dzięki ich radom, staraniom jak również pomocy – idziemy naprzód. A dzięki takim organizacjom, jaką jest zaprzyjaźniona Fundacja FaniMani – można przekazać i nam ten 1% ze swojego podatku !!!
Jak ? Ano podając takie dane, jakie widzisz obok !

POZNAJ ZASADY WSPÓŁPRACY

Powinieneś wiedzieć na co możesz liczyć ze strony Fundacji, co my damy od siebie, w jaki sposób Ci pomożemy oraz  jak będzie przebiegać nasza współpraca.

REGULAMIN

FUNDACJA DAJE SIEBIE

O naszej Organizacji w kilku słowach - aby poznać nasze cele i sens istnienia. Ale co ważne - miejsce na poznanie opinii i wstawienie nowych komentarzy.

O FUNDACJI

DANE KONTAKTOWE

Prosimy - abyś zanim do nas zadzwonisz - poznał nasze godziny pracy ! Tu poznasz numer telefonu, adres mailowy jak również możliwość kontaktu z Fundacją Daje Siebie.

KONTAKT

Powiązane dotyczące Fundacji

Regulamin

Fundacja Daje Siebie – klauzula informacyjna RODO W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r.

Czytaj więcej »