Nie bądź frajer - na prezentacyjny bajer

Odstąpienie od umowy czyli rezygnacja ze zobowiązań podpisanych na pokazie.

Opis tego o czym jest to strona. Odstąpienie od umowy podpisanej na pokazie czyli rezygnacja i wycofanie się z zakupu. Jak zwrócić towar, anulować kredyt oraz odzyskać pieniądze wpłacone podczas spotkania poza lokalem przedsiębiorcy? Chcę oddać sprzęt kupiony na prezentacji w związku z tym – JAK TO ZROBIĆ? Sprzedaż bezpośrednia czyli o prezentacja w hotelu, restauracji, domu kultury. Oszustwo na spotkaniu dla emerytów. Pomoc prawna dla konsumentów czyli gdzie klient może szukać pomocy. Ile dni jest na to by wycofać się z podpisanej umowy? Rzecznik praw konsumenta czyli prawa klienta który zawarł niekorzystną umowę. Rezygnacja z umowy zakupu jak również kredytowej.  Pokaz w domu a prezentacja w lokalu czyli problem ze zwrotem towaru do firmy. Ile jest czasu na rezygnację z kredytu na zakup? Jak wycofać się ze zobowiązania to znaczy zwrócić nieużywany towar do siedziby sprzedawcy.
Fundacja Daje Siebie pomaga oszukanym na pokazie i tzw. nabitym na garnek. Anulowanie umowy kredytowej i jeszcze zwrot zaliczki wpłaconej na pokazie. Ile czasu na zwrot towaru ma konsument? Rezygnacja z maty masującej inaczej zwanej masażer pleców. Prawo konsumenta oraz porady prawne dla emerytów i rencistów. Oszustwo na pokazie czyli tak zwana prezentacja poza lokalem przedsiębiorcy – jak oddać towar? Skuteczne odstąpienie – pomoc Fundacji Daje Siebie. Zaproszenie na pokaz . Zwrot towaru bez podania przyczyny. zwrot towaru promocyjnego.

Poznaj Sposób Działania Fundacji

Fundacja Daje Siebie powstała nie po to , by mówić Wam w teorii, co powinniście robić, aby skutecznie odstąpić od umowy.
Od rad i porad są przecież Rzecznicy czy UOKiK !!!

Jesteśmy po to, by KOMPLEKSOWO I CAŁKOWICIE, pomóc Wam przejść przez proces odstąpienia od umowy czy też rezygnacji z zaciągniętego kredytu.
Dla Ciebie to pewnie pierwszy raz – jednak dla nas to chleb powszedni !!!

Rozmowa telefoniczna z pracownikiem jednej z firm

Przeciętny pracownik jednej z firm, mających siedzibę m.in. w Białymstoku, podaje się za  za dyrektora Casada.
Posłuchaj, jak traktuje się dużo starsze osoby, które informują o chęci rozwiązania umowy.

Historia pewnego pokazu

Zaproszenie telefoniczne na spotkanie, badanie, masowanie

Najpierw są telefony. Czasem sporadyczne, czasem kilka razy dziennie. Podobno to wina „rotującego systemu”. Tak wyjaśnił mi pewien pan z pewnego instytutu, który – dzwoniąc najpierw na telefon stacjonarny w domu moich rodziców, a następnie na moją prywatną komórkę – proponował mnie i mojej rodzinie jedyne w swoim rodzaju innowacyjne badania u pewnego wybitnego doktora, o którym jednak, jak dotąd, niewiele osób słyszało. I to akurat prawda, bo śladu po medyku oraz po firmowanym jego nazwiskiem instytucie nie ma nawet w sieci. A w ramach wydarzenia, podczas którego miały odbywać się owe „innowacyjne badania”, jego uczestnikom – jak się potem dowiedziałam – sprzedawano pakiety opieki medycznej w cenie kilku tysięcy złotych.

To klasyka gatunku. Historia, która powtarza się od lat w wielu polskich miastach. Firmy organizujące niewinne pokazy – garnków, noży, pościeli czy masażerów – a potem, za pomocą manipulacji, zmuszające ludzi do zakupu tych przedmiotów w horrendalnych cenach, mają się w Polsce świetnie, mimo kar nakładanych na nie m.in. przez UOKiK.

Zaproszenie telefoniczne na spotkanie, badanie, masowanie

Zwracam się z prośbą o wsparcie w skutecznym rozwiązaniu umowy z nieuczciwym sprzedawcą. Jestem inwalidą ruchu w stopniu umiarkowanym 05-R (brak lewej ręki). We wrześniu ktoś z firmy Hausfeuer* zadzwonił do mnie i poinformował, że wygrałem odkurzacz przenośny i że wylosowano mój numer telefonu do prezentacji sprzętu masującego w Łochowie.

– napisał w liście do redakcji pan Mieczysław z Ostrówka.

* To jedna z nazw sieci spółek z siedzibą w Białymstoku przy ul. Wierzbowej. Obecnie znani z nazw Clavam Virgam, Palatinus, BetterDay 

Dla człowieka, który niedawno wrócił z Sanatorium i cieszył się z dobrych efektów zabiegów i masaży, jakich tam zażywał, propozycja mogła wydać się kusząca. Potwierdził więc swoje dane, wiek, podał adres i czekał na pisemne zaproszenie na pokaz. Razem z nim przysłano naszemu czytelnikowi kwit na odbiór odkurzacza.Prezentacja miała odbyć się 11 października w Pałacu Łochów.

-Pojechałem na miejsce, chcąc sprawdzić, czy masażer jest dla mnie odpowiedni. Nie byłem jednak ani psychicznie, ani finansowo przygotowany na zakupy. Pokaz faktycznie się odbył, a zebrani mogli obejrzeć, sprawdzić i ocenić m.in. te przedmioty: sprzęt do masażu firmy CASADA – matę masującą, matę wełnianą i podgłówek – wyceniony na kilkanaście tysięcy złotych, zestaw garnków firmy MASSIMILIANO wart blisko osiem tysięcy złotych i zestaw noży tytanowych w podobnej cenie.

Sprzedawcy są mili lecz tylko do czasu

Zabawa była przednia, przyjacielski prowadzący sypał żartami jak z rękawa, tak że część publiczności zachęcona miłą atmosferą tuż po prezentacji podpisywała umowy zakupu prezentowanych wyrobów. Ale i na tych, którzy nadal mieli wątpliwości, przedstawiciele firmy znaleźli sposób.

Opisuje pan Mieczysław:.

Po przerwie rozpoczęła się sympatyczna zabawa. Poszczególne pary wygrywały obniżki cen z różnych dziwnych powodów i spisywały umowy. W pewnej chwili „prelegent” poprosił, byśmy wyjęli dowody osobiste. W tym momencie obok mnie znalazła się miła pani Edyta i zaproponowała pomoc w wyjęciu dowodu z portfela. „Prezenter” ogłosił kombinację cyfr, która upoważnia do promocji przy zakupie. Pani Edyta ze zdziwieniem i Radością ogłosiła, że mój dowód wygrał tę promocję.Obliczyła, że w promocji cały zestaw mat z podgłówkiem mogę kupić nie za kilkanaście, a. za relatywnie niską kwotę zaledwie 5300 złotych. Spytała mnie o wysokość emerytury mojej i mojej żony, i zaproponowała kupno za tani kredyt 24 raty po 270 złotych każda, a więc za prawie 6500 złotych. Nie było już rozmowy o tym, czy chcę kupić maty, tylko w jaki sposób.

Ostatecznie zestaw masujący pan Mieczysław kupił. Wpłacił przy tym 200 złotych zaliczki, resztę płatności rozłożono mu na osiemnaście rat w wysokości 334 złote. W sumie cena zestawu wyniosła zatem 6212 złotych. Zestaw garnków i noży nasz czytelnik dostał od Hausfeuer w prezencie. Przed podpisaniem umowy pospiesznie – bo pozostali też chcieli dokonać transakcji – pouczono go o możliwości odstąpienia od umowy w ciągu najbliższych czternastu dni. 

Zwrotów i rezygnacji nie przyjmujemy -Takie jest oto słowo sprzedawcy

Jako pierwszy wątpliwości na temat zakupów przedstawił syn pana Mieczysława, podważając ich wartość. W sieci sprawdził ceny podobnych wyrobów i okazało się, że stawki za przedmioty z pokazu są – mimo rzekomych rabatów – zawyżone przeszło czterokrotnie. Pod wpływem rodziny nasz czytelnik zdecydował o odstąpieniu od umowy.

– Trzy dni po pokazie zjawiłem się w siedzibie Hausfeuer w Białymstoku. Skierowano mnie do pokoju, w którym przebywał młody mężczyzna przedstawiający się jako kierownik. To właśnie on powiedział mi, że nie ma możliwości odstąpienia od umowy, można ją jedynie zmienić i – na przykład – zmniejszyć cenę zestawu masującego o ponad dwa tysiące, zwracając jednak zestawy garnków ze stali szlachetnej i noży. Na moją ponowną prośbę o przyjęcie odstąpienia od umowy i podanie adresu, pod którym mam zwrócić produkty, odpowiedział, że:

„samowolny zwrot towaru nie zostanie przyjęty”.

Sugerował przy tym, że mogę mieć kłopoty,  „jeśli sprawą zajmie się prawnik firmy”.

Ludzie bardzo rzadko kierują się racjonalną oceną sytuacji przy podejmowaniu decyzji. Zwykle kluczowe okazują się emocje. I to również do emocji odwołują się osoby prowadzące takie pokazy. Wypowiedź o wypadku czy jego konsekwencjach miała wzbudzić u słuchaczy poczucie winy i odpowiedzialności za bliskich, dla których nikt nie chce przecież być ciężarem czy powodem do zmartwień.

Jarosław Świątek – psycholog społeczny

Chcesz odstąpić od podpisanej umowy - czujesz się oszukany?

Zwrot towaru i pomoc w odstąpieniu od umowy - dla nas to codzienność

czytaj uważnie

01 REGULAMIN

Jesteśmy dla Ciebie i to w Twoim interesie jest wycofanie się z zawartej umowy. Abyś wiedział na co możesz liczyć, w czym i jak Ci pomożemy – w pierwszej kolejności przeczytaj nasz regulamin.

uzupełnij

02 ZGŁOSZENIE

Abyśmy mogli bliżej przyjrzeć się Twojej sprawie, musimy znać kilka podstawowych faktów. A żeby je poznać – odpowiedz na kilka ważnych dla nas pytań – niezobowiązująco.

daj nam chwilę

03 ODPOWIEDŹ

Po uzupełnieniu formularza daj nam czas na odpowiedź. Maksymalnie jeden dzień roboczy. W tym czasie zachęcamy do wyrażenia opinie o  firmie na pokazie którym byłeś obecny.

Nieznajomość prawa szkodzi konsumentom

Warto mieć świadomość tego mechanizmu, tym bardziej że podobne pokazy od wielu lat organizuje się w całej Polsce, mimo że wiele osób zgłasza potem odpowiednim urzędom, iż zostały naciągnięte. Na stronie Federacji Konsumentów jedną z aktualności jest artykuł sprzed zaledwie kilku tygodni, przestrzegający przed telefonicznymi zaproszeniami na badania, podczas których sprzedaje się uczestnikom pakiety medyczne warte kilka tysięcy złotych. Podobne sprawy wielokrotnie opisywały lokalne media m.in. w Morągu, Hajnówce czy Toruniu.

– W 2013 r. do naszej redakcji zgłosiła się pani Genowefa, emerytka, która poszła na kabaretowy występ Tadeusza Drozdy. Występ poprzedził pokaz naczyń firmy Eco-Vital, na którym dała się skusić na zakup garnków. Miały kosztować 2,1 tysiąca złotych, w systemie ratalnym już 2800 złotych, a ostatecznie w niezrozumiały sposób cena wrosła do 3200 złotych. Rzekomo nietłukące się naczynia szybko zaczęły się psuć. Eco-Vital wszystkie pretensje odpierał tłumaczeniem o nieporozumieniu lub błędzie w komunikacji. Drozda mówił zaś, że nie ma żadnej stałej umowy z firmą od garnków, występ w Toruniu był jednorazowy, w zastępstwie innego satyryka. Ostatecznie Eco-Vital odpuścił i zgodził się anulować umowę, ale pomogła interwencja miejskiej rzecznik konsumentów.

– mówi Tomasz Ciechoński, dziennikarz „Gazety Wyborczej” w Toruniu.

To duży problem. My nie mamy kompetencji do tego, aby zakazać jakiemukolwiek przedsiębiorcy prowadzenia działalności gospodarczej. Sprawdzamy jednak, czy odbywa się ona zgodnie z prawem. Znacząca dla tego typu spraw jest świadomość społeczna – nagłaśnianie ich, ale też wyjaśnianie ludziom, zwłaszcza seniorom, tego, jak działamy pod wpływem emocji

Jarosław Świątek – psycholog społeczny

– Podobny klucz zadziałał w przypadku kradzieży „na wnuczka”, gdy metody działania przestępców nagłośniły media, a wnuczkowie sami dzwonili do dziadków i mówili, że nigdy w ten sposób, w jaki robią to złodzieje, nie poproszą ich o pieniądze, że jeśli zajdzie taka potrzeba, przyjdą po pożyczkę osobiście.

Agnieszki Majchrzak z Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów

Firmy i produkty związane ze sprzedażą na pokazach

1
Dodaj komentarz

1 Wątki komentarza
0 Odpowiedzi wątku
0 Obserwujący
 
Hottest comment thread
1 Comment authors
  Subscybuj  
najnowszy najstarszy
Powiadom o
danuta

dzien dobry prosze o pomoc w dniuw Zabrzu hotel diament
20.03 2019 tak pod wpływem emocii wcisneli mi materac masujacy mate o odkurzaczi powiedzieli ze za 10 dni przyjadai to zabiora ale ja sie obawiam wartosc4000tysiące pan jeszcze pokazał mi druk ze moge zrezygnowac do 14 dni jestem cała zdenerwowanabo to sa duze pieniadze pani z kredytow powiedziałam ze ja bede odstepowac od tej umowy